Verhalen

Goed bezocht Meet&Eat brengt mensen bij elkaar

Vorige week organiseerde Present Doetinchem een iftar-maaltijd tijdens de maandelijkse activiteit Meet&Eat. De iftar is de maaltijd die tijdens de ramadan wordt gegeten na zonsondergang. Maar liefst zeventig deelnemers van verschillende nationaliteiten, Nederlanders en nieuwkomers, deelden samen een heerlijke voedzame maaltijd.

“Een maaltijd die met veel liefde is bereid en voor verbinding zorgt”, vertelt José van Hal, coördinator van Present Doetinchem. “Nu besteden we aandacht aan de iftar, in december stond Meet&Eat in het teken van kerst.“

Tijdens Meet&Eat komen Nederlanders en mensen van andere nationaliteiten op een laagdrempelige manier met elkaar in contact: tijdens het koken, het doen van spelletjes, het eten en het opruimen. José: “Er is veel behoefte bij nieuwkomers om Nederlanders te ontmoeten, maar dat contact ontstaat vaak niet vanzelf. Present organiseert verschillende activiteiten om die ontmoeting makkelijker te maken. Meet&Eat is er daar een van.”