Actie Kerstengel 2024 – Aanmelding Engel

NB: AANMELDEN IS NIET MEER MOGELIJK DOORDAT ER VOLDOENDE AANMELDINGEN ZIJN BINNENGEKOMEN.

Het is najaar en het aftellen naar Kerst gaat beginnen. Waar het voor de één een tijd van gezelligheid met familie en vrienden is, is het voor de ander een periode van eenzaamheid. Hoe mooi is het dan als we in deze bijzondere tijd meer naar elkaar omzien en een beetje extra aandacht geven aan de mensen die het nodig hebben? Daarom organiseert Stichting Present Dordrecht een kerstengelenproject in de adventstijd!

In de vier weken voorafgaand aan Kerst breng je als ‘Kerstengel’ een bezoek een een Dordtenaar die een steuntje in de rug kunnen gebruiken. Je verrast deze persoon met een warm gebaar. Hierbij kun je denken aan:

  • wat lekkers
  • een kerstpakketje
  • een kopje koffie drinken met elkaar
  • een verwenpakketje
  • een mooi kerststukje

Kortom alles wat een engel kan bedenken.

Het gaat om het gebaar en zeker niet om de hoeveelheid of dure dingen. Iedereen, jong of oud – groot of klein – alleen of als gezin, kan zich aanmelden als kerstengel. De ontvangers van een kerstengel, worden door hulpinstanties bij ons aangemeld. Zo weten wij zeker dat de inzet van de engelen, echt bij mensen terecht komt die dit nodig hebben.

Ouderen, jongeren, kinderen, ziek en gezond. Eigenlijk komt gewoon iedereen die om wat voor reden dan ook extra aandacht verdient in aanmerking! Denk eens aan een oudere mevrouw die vaak alleen is, een jonge moeder die alleen voor het runnen van haar gezin staat, een weduwnaar die het eenzaam vindt na het overlijden van zijn vrouw, een jonge man die herstellende is van een burn-out, een jonge vluchteling, een dakloze en ga zo maar door.

  • Je kunt je aanmelden als engel tot en met 28 november
  • Je wordt – door Present – gekoppeld aan een ontvanger. Je ontvangt in de week van 4 december een email met informatie.
  • Als engel krijg je de naam, adres en korte informatie over de persoon voor wie je kerstengel zult zijn.
  • Als je de informatie hebt, zoek je contact met de ontvanger en stem je af wanneer je langs gaat.
  • Op basis van eventuele wensen of informatie over de persoon, ga je zelf op zoek naar iets leuks waar je de persoon mee kan verrassen.
  • Uiterlijk het weekend van 23 december ga je langs bij de persoon aan wie je bent gematcht met iets leuks/lekkers/moois….Je stemt samen af hoe je dit bezoek vorm geeft.