Nieuws

Sociaal Tuinieren in Ede!

1 april 2025

Met een groep van zo’n 20 vrijwilligers en (buurt)bewoners 4 tuinen opknappen… dat stond zaterdag 29 maart op het programma tijdens een projectdag Sociaal Tuinieren. Onder het genot van een, deels verduisterde, zon is er hard gewerkt. En minstens zo belangrijk: er was ruim de tijd voor ontmoeting, gezelligheid en gesprekken onder het genot van een goed kop koffie of thee of tijdens de gezamenlijke lunch.

Naast een hoop gezelligheid mag het eindresultaat er ook wezen: bomen en struiken zijn gesnoeid, meerdere meters aan tegels zijn verwijderd, planten en een appelboom geplaats, een containerombouw in elkaar gezet en een aantal tegels en palissades zijn recht gelegd.

Dank allereerst aan de (buurt)bewoners die ons wilden ontvangen en mee hebben geholpen. Samen met de vrijwilligers hebben jullie er een mooie dag van gemaakt. Dankzij de betrokkenheid en hulp van ‘flexers’ van Present Ede, vrijwilligers van studentenvereniging Solidamentum Ede, en raadsleden van de ChristenUnie, D66 en GroenLinks uit Ede is er veel werk verzet.

Mooi om dit project te mogen organiseren in samenwerking met Woonstede en Malkander. Meratus Hoveniers heeft ons geholpen met advies en het regelen van planten. Verder ook dank aan Jumbo Bellestein voor het sponsoren van de lunch, dank aan de collega’s van stichting Tot Uw Dienst en Netwerk Dien je Stad voor het lenen van aanhanger en gereedschap. Ook werden we ondersteund door een bijdrage van het Rabo coöperatieve duurzaamheidsfonds . Foto’s zijn gemaakt door Dennis Daamen. #samenkomenweverder

Voor dit project werden we ondersteund door diverse bedrijven in Ede. Wil je als bedrijf ook het werk van Present Ede ondersteunen en partner worden, kijk dan op: Present partner worden – Ede